Auto leasing – co warto wiedzieć?

Należy mieć świadomość, że leasing z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed wyborem najlepszego rozwiązania dostępnego na rynku. Jak wybrać auto leasing?

Leasing samochodowy – czym jest?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą ma możliwość ubiegania się o leasing. Nie ma znaczenia branża, w której będzie działał dany przedsiębiorca. Leasingobiorca w ramach leasingu podpisuje umowę z leasingodawcą, która dotyczy użytkowania przez niego samochodu przez określony czas.

Należy mieć świadomość, że obowiązkiem leasingobiorcy jest regularne opłacanie ustalonych rat. Ponadto należy zaznaczyć, że w leasingu możliwe jest wzięcie samochodu praktycznie dowolnej marki. Konieczne jest oczywiście uwzględnienie nie tylko i wyłącznie opłaty wstępnej, ale również końcowej.

Jak wziąć samochód w leasing?

Warto wiedzieć, że firma leasingowa będzie wymagała od przedsiębiorcy dowodu osobistego, wypełnionego dokumentu o finansowanie, a także dokumentów finansowych spółki.

Następnie po przejściu wstępnej weryfikacji konieczne jest podpisanie umowy, która będzie zawierała wszystkie możliwe ustalenia. Należy do nich zaliczyć wysokość opłat, a także termin ich uiszczania. Jeżeli zostaną spełnione wszystkie formalności dana osoba będzie mogła odebrać samochód.

Na szczególną uwagę w leasingu zasługuje minimum formalności. Osoba zainteresowana wzięciem leasingu nie musi dostarczać danej firmie leasingowej dużej liczby dokumentów. W zdecydowanej większości przypadków w zupełności będą wystarczyły odpowiednie informacje w formie oświadczenia.

Należy zaznaczyć, że znacznie niższe będą także koszty. Warto wiedzieć, że cena przedmiotu leasingowego może być zdecydowanie niższa dzięki określonej współpracy z grupami dealerskimi czy producentami. Ponadto korzystający z samochodu będzie musiał uiszczać systematyczne opłaty. Warto wiedzieć, że są one niższe niż cena samochodu.

Auto leasing aut BMW dostępny na stronie: https://bmwdirect.pl/