Czy warto odwiedzić tor w Kamieniu Śląskim?

Jak wiadomo w Polsce aktywnie działa wiele torów przeznaczonych do sportów motorowych. Jednakże niewiele z nich oferuje tak wysoki poziom rozrywki, jak ten położony w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola.

Czy warto odwiedzić Silesia Ring?

Tor w Kamieniu Śląskim to stosunkowo nowy obiekt, który zapewnia emocje fanom motoryzacji od roku 2016. Ciekawostką jest to, że tor ten powstał na terenie dawnego lotniska, które było używane przez mieszkańców województwa opolskiego. Z uwagi na fakt, że obiekt ten jest niedaleko stolicy Opolszczyzny, ponieważ odległość z centrum wynosi tylko 25 kilometrów, jest on często odwiedzany nie tylko przez mieszkańców miasta, ale też przez osoby, które je odwiedzają. Co więcej, jest on bardzo dobrze połączony z autostradą A4, dzięki czemu dotarcie do niego możliwe jest z wielu miejsc w kraju i za granicą. To właśnie dzięki idealnemu umiejscowieniu, tor ten często odwiedzany jest przez fanów czterech kółek z Niemiec, Austrii oraz Węgier.

tor w Kamieniu Śląskim

Wyjątkowość toru w Kamieniu Śląskim

Jak wiadomo, tor ten przeznaczony jest głównie do organizowania wyścigów profesjonalnych. Jednakże od jakiegoś czasu można również wynająć auto sportowe i jako amator spróbować swoich sił za kółkiem potężnych maszyn pokonując kolejne zakręty toru Silesia Ring. Jeśli chodzi o dane techniczne tego toru, to jest on długi na ponad 3600 metrów i ma dużo prostych oraz 15 zakrętów. Co ciekawe, jest to jeden z dwóch torów w Polsce, który otrzymał homologację uprawniającą do bycia organizatorem wyścigów w ramach mistrzostw Polski. Dzięki temu, że zarządzający terenem regularnie rozbudowują infrastrukturę toru, według ekspertów w najbliższych latach będzie to polska stolica sportów samochodowych. Jeśli chce się zostać kierowcą luksusowego auta, wystarczy skorzystać z możliwości wynajęcia samochodu swoich marzeń i pod czujnym okiem instruktora poprawiać swoje rekordy okrążeń.