Jak oszczędzić czas i pieniądze instalując własną stację ładowania samochodów elektrycznych?

Komercyjne i szybkie stacje ładowania aut pobierają wysokie opłaty. Czy wiesz, jakie jest najbardziej ekonomiczne źródło prądu dla elektromobilności? Dowiedź się, jak stworzyć szybką i oszczędną stację ładowania samochodów elektrycznych!

Od czego zależy szybkość ładowania?

Poznaj najważniejsze czynniki decydujące o czasie ładowania. Są to:

  • pojemność baterii
  • moc instalacji elektrycznej
  • wydajność ładowarki
  • maksymalna fabryczna prędkość ładownia samochodu 

stacje ładowania wallbox

Kiedy i jak ładować samochód?

Możemy oszczędzić, uwzględniając taryfę energii elektrycznej, czyli plan cenowy, według którego płacimy za zużycie prądu. Można dostosować godziny ładowania w zależności od posiadanej taryfy np. dziennej G11 lub nocnej np. G12, wybierając te, w których prąd jest tańszy. Możemy również przedłużyć czas pracy baterii. Akumulatory litowo-jonowe to tzw. baterie, których pojemność mieści się w przedziale około 20 kWh do 100 kWh. Ich żywotność można wydłużyć, utrzymując stan naładowania w przedziale od 40% do 75% pojemności akumulatora. Tzw. „formowanie”, czyli rozładowywanie do 0% i ładowanie do pełna nie jest zalecane, ponieważ zużywa baterię szybciej.

Ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie

Mamy wpływ na wydajność ładowarki. Wallbox to domowa i szybka stacja ładowania samochodów elektrycznych, która skróci czas ładowania i oszczędzi pieniądze. Urządzenie możemy zamontować w dowolnym miejscu do każdej instalacji elektrycznej – jednofazowej, trójfazowej lub instalacji fotowoltaicznej. Stwórz szybką, wygodną, ekologiczną i tanią stację w domu lub biurze! Na inwestycję masz 5 lat gwarancji. Ulepsz instalację, zmień prędkość ładowania twojego samochodu!