Jakie atrakcje oferuje tor wyścigowy Słomczyn?

Tor Słomczyn jest jednym z największych obiektów sportowych w Polsce, który zaprojektowany został w myślą o zagorzałych miłośnikach motoryzacji. Do dyspozycji jest zarówno profesjonalny tor samochodowy, jak i również nowoczesny tor kartingowy i specjalny tor rallycross.

Czym wyróżnia się tor wyścigowy dla kierowców?

Tor wyścigowy Słomczyn to asfaltowa nitka o długości 1200 metrów i szerokości 8 metrów. Główny tor składa się z dwóch łuków, szybkich prostych i wielu ciasnych zakrętów, które są wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Ze względu na szerokość tor Słomczyn jest doskonałym wyborem dla osób początkujących, które chcą potrenować na bezpiecznej nawierzchni. Szeroki tor sprawia również, że bez większego stresu można wyprzedzać pozostałych kierowców z nieco gorszymi umiejętnościami. Warto wspomnieć również o tym, że na torze bez trudu odnajdą się właściciele większych motocykli. Więcej szczegółów można znaleźc na Devil-Cars.pl.

tor Słomczyn

Idealny tor dla motocyklistów

Jak wspomniano powyżej tor wyścigowy Słomczyn wyróżnia się dużymi i długimi łukami na których można potrenować zejścia na kolano. Jest to idealne miejsce także dla motocyklistów, którzy chcą opanować do perfekcji prawidłową technikę dohamowania i wypracować optymalne pochylenie. Na torze wyścigowych spotkać można nie tylko różnorodne motocykle sportowe, ale również supermoto. Szeroki tor przypadnie do gustu także osobom, które chcą nauczyć się driftingu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie na torze Słomczyn organizowane są rundy Mistrzostwa Polski w driftingu. Wszystkich motocyklistów obowiązuje oczywiście bezpieczny strój. Wymagany jest specjalny kombinezon jedno albo dwu częściowy. Nie można zapominać także o atestowanym kasku, wygodnych butach motocyklowych i rękawiczkach tekstylnych. Osoby początkujące w każdej chwili mogą skorzystać z fachowego doradztwa instruktora.