Na co zwracać uwagę, wybierając kamerę samochodową?

Kamery samochodowe są różne. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bo w każdym typie urządzeń występują liczne różnice. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze kamery do auta? Co zrobić, by wybrać tę najlepszą?

Rodzaj zasilania

Kamera samochodowa może być zasilana w różny sposób. Najbardziej popularne to:
– zasilanie z akumulatora samochodu przez podłączenie do zapalniczki samochodowej,
– zasilana akumulatorem ładowanym z sieci,
– zasilana wymiennymi bateriami.

Warto rozważyć każdą z tych opcji po to, by później nie żałować. Podłączenie do zapalniczki może być uciążliwe, ponieważ wymaga kabli. Inne rodzaje zasilania mogą doprowadzić do tego, że w trakcie użytkowania kamera samochodowa się rozładuje i nie będzie mogła działać. Dlatego dobrze jest wybierać urządzenia zasilane trybem mieszanym. W razie rozładowania baterii można podłączyć je do gniazda w samochodzie. To najbardziej popularne rozwiązanie, bo ma najwięcej zalet.

Wielkość i rozdzielczość ekranu

Bardzo ważna jest też wielkość ekranu oraz jego rozdzielczość. Im jest ona większa, tym lepszej jakości obraz jest utrwalany. To bardzo ważne, jeśli nagrania mają być rozpowszechniane np. w internecie. Lepszej jakości nagrania będą też bardziej wiarygodnym dowodem w razie wypadku lub zdarzenia drogowego. Większy ekran umożliwia też łatwiejszą obsługę urządzenia oraz możliwość patrzenia w nie i kontrolowania nagrań bez zgrywania ich na dysk komputera. To wygodne rozwiązanie, które zwiększa wygodę korzystania z rejestratora lub kamery.