Na jakie sposoby można wykorzystać tor w Słomczynie?

Tor Słomczyn znajdujący się blisko Warszawy znany jest z wielu wydarzeń motoryzacyjnych. Wykorzystanie obiektu nie ogranicza się jednak jedynie do imprez masowych. Jeździć mogą po nim również początkujący kierowcy. Jakie są jeszcze możliwości skorzystania z toru?

Imprezy masowe

Na obiekcie w Słomczynie ma się do dostępu zarówno tor samochodowy, kartingowy, jak i rallycrossowy. Nie dziwi więc, że organizowanych jest tu tak wiele imprez masowych. Tor wyścigowy Słomczyn słynie z licznych rajdów, gdzie asfalt sprzyja dynamicznej jeździe na prostych odcinkach. Organizacji eventów sprzyja też lokalizacja toru, który znajduje się niecałe 50 km od Warszawy. Odbywały się tu nawet Mistrzostwa Europy w rallycrossie.

Szkolenie i doskonalenie techniki jazdy

Tor Słomczyn służy nie tylko profesjonalnym rajdowcom, ale również początkującym kierowcom. To idealne warunki do wykorzystania możliwości swoich samochodów albo motocyklów. 200-metrowe proste odcinki pozwalają osiągnąć prędkości, które są nieosiągalne na zwykłych drogach. Treningom sprzyja aż 14 zakrętów o różnym poziomie trudności, które pozwalają opanować trudniejsze manewry. Tor wyścigowy Słomczyn umożliwia także wypożyczenie luksusowego samochodu, co może być przygodą na całe życie. Jazda takim pojazdem to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, zwłaszcza dla fana motoryzacji. Przejazdy tam organizuje wiele firm, np. Autonator.pl.