BMW seria 2, więcej niż minivan?

Oferty kolejnych producentów samochodów zmniejszają się o minivany i vany, które są coraz częściej zastępowane przez SUVy. BMW jako jedna z już niewielu marek dalej oferuje auta z tego segmentu.

BMW seria 2, połączenie hatchbacka i minivana

Z obu typów pojazdów wzięto to co dobre – lekko sportowe zacięcie hatchbacka i funkcjonalność minivana. W samochodzie występują dwie jednostki silnikowe, benzynowy rzędowy trzycylindrowiec o mocy od 136 do 184 koni mechanicznych i czterocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 190 koni, obydwie zapewniają dynamikę odpowiednią do miasta. Niestety, ale moc obu silników może okazać się nieco zbyt mała, jeśli na każdym z siedmiu miejsc znajdzie się pasażer. Całe szczęście sam samochód jest lekki, nawet w wersji z napędem na cztery koła xDrive i może zapewnić sporo emocji w mieście, szczególnie dodając do równania adaptacyjny układ kierowniczy. Zamiast trzeciego rzędu siedzeń możemy mieć dostęp do bardzo dużego bagażnika, nawet do 1600 litrów. Minivan BMW może się też pochwalić wieloma możliwościami personalizacji.

BMW seria 2, koszt zakupu, koszt leasingu

Podstawowa wersja minivana BMW kosztuje około 120 tysięcy, ale w tej marce samochodów klient może dobrać na prawdę dużo wyposażenia i jak mawia stare porzekadło „wszystko jest opcją”. Za nieco lepiej doposażone auto (mocniejszy silnik, skrzynia automatyczna, pakiet stylistyczny) zapłacimy około 160 tysięcy. Należy jednak pamiętać, że różnice pomiędzy podstawowymi wersjami i doposażonymi będą na prawdę duże, ale co oczywiste, każdy może dobrać to czego potrzebuje.

Jak ma się sprawa z leasingiem minivana BMW?

Cena leasingu będzie się wahać w zależności od wyposażenia, jakie wybraliśmy do naszego samochodu, od tego ile będzie rat, i jaka będzie wysokość wpłaty początkowej. Z tego powodu zakres wysokości miesięcznej opłaty będzie się wahać od 1300 złoty do nawet 2200 złoty.

BMW serii 2 minivan dostępny na https://bmwdirect.pl/model/seria-2,minivan