Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer to samochód segmentu C od japońskiego producenta Mitsubishi Motors. Jego historia rozpoczyna się w 1973 roku, a najnowszy model ósmej generacji, był produkowany od 2007 do 2016 roku. Mitsubishi to jedne z najlepszych japońskich samochodów. Samochody te są doceniane za swoją prostą konstrukcję. Lancery często kojarzą się ze sportowym samochodem. Jest tak ze względu na produkowane modele Lancer Evolution, są to samochody, które naprawdę uczestniczyły w zawodach i były jednymi z najlepszych w swojej klasie. Wadą EVO jest jego wysoka cena, która kilkukrotnie przekracza cenę najnowszego, pospolitego modelu. Dlatego często na zwykłym modelu spotkać można charakterystyczny spoiler, który był montowany w Evolution, aby dodać samochodowi sportowy charakter. W zwykłych wersjach można znaleźć ciekawe sportowe smaczki, na przykład: w Lancerze VII można było spotkać sportową kierownicę MOMO, montowaną w EVO.

Wersje Lancera

Mitsubishi Lancer (https://devil-cars.pl/jazda/mitsubishi-lancer-evo-10) w najnowszej generacji był do wyboru w dwóch wariantach: sedan i sportback. W samochodzie montowano silniki benzynowe o pojemności 1.5; 1.6; 1.8 i 2.0; a silniki diesla to 1.8 i 2.0. Pojazd ten posiada charakterystyczną atrapę chłodnicy „Jet fighter” nadającą sportowy wygląd. W samochodzie było 5 dostępnych wariantów wyposażenia i przekładnia manualna (rzadko spotykana jest skrzynia automatyczna). W 2016 roku przeszedł lifting, w którym zmieniono wnętrze, felgi i przedni wygląd pojazdu i zostały dodane światła dzienne.

Wady i zalety

Samochód Mitsubishi posiada wiele zalet, takich jak prosta budowa, silniki i skrzynie (oprócz jednostek o zapłonie samoczynnym, w 1.8 części są drogie, a w niemieckim 2.0 występują częste usterki), lakier jest dobrze zabezpieczony przed korozją, ale mogą powstawać na nim częste rysy, a wnętrze jest wygodne i przestronne (niestety jest wykonane ze słabego tworzywa i może hałasować podczas jazdy).